Avaleht Uudised Kuidas aidata lastel koduõppeks keskkonda luua?

Kuidas aidata lastel koduõppeks keskkonda luua?

Sel nädalal on lapsed kõik kodus e-õppes ja see ei pruugi alguses minna nii libedalt kui võiks arvata. Me teame mitmeid nippe kodus töötamiseks, aga mida peaks silmas pidama nüüd, kui laps peab kooli minemise asemel tunnid kodus läbi tegema?

  1. Loo positiivne rutiin – lastel on vaja kindlustunnet ja stabiilsust. Seega on mõistlik käsitleda kodust koolipäeva sarnaselt tavalisega. Äratus, pesu, riidesse, hommikusöök, jne. Tavapärased rutiinid aitavad lapsel koolipäevaks ette valmistuda.
  2. Valmista koduõppeks laud, mis on vaba muudest segajatest. Kusjuures see ei pruugi isegi olla sama koht, kus laps tavaliselt koduseid töid teeb! Koduõpe võiks võimalusel toimuda hoopis erinevas kohas, et meelsus ja tempo oleksid erinevad tavapärasest õhtusest koduste ülesannete lahendamisest. Koduõppe päev on oluliselt pikem, väsitavam ja pingelisem.
  3. Õppimise ajal väldi ka teises toas telekahäälte, raadio ja muude potentsiaalset huvi pakkuvate tegevuste tegemist.
  4. Koolis on vahetunnid ülimalt olulised ja täpselt sama on ka kodus! Arvuti taga on lapsel kindlasti kiusatus ka 10-minutiline vahetund veeta internetti lehitsedes, mõnd mängu mängides või sõpradega vesteldes. Jälgige, et laps kasutaks vahetundi eesmärgipõhiselt – hea oleks liikuda, arvuti eest eemale saada, mitte vaadata ekraane. Mõelge välja mõni võimlemisharjutus, tehke seda koos lapsega.
  5. Heli kvaliteedi, müra summutamise ja üldise mugavuse mõttes on mõistlik kasutada kõrvaklappe, mitte kõlaritest tulevat heli. Kõrvaklapid aitavad ka vähendada ruumis olevaid segajaid ja tegeleda ühe asjaga korraga.
  6. Valmistage lapsele tervislikud ampsud vastavalt tavalisele koolirutiinile. Pikk ja pingeline päev röövib energiat, mida keha tahab parandada kiirete süsivesikute ja suhkrute tarbimisega – on selleks siis komm, küpsis või mõni muu snäkk. Väike võileib või puuvili annab samuti energiat, aga on mõistlikum valik.
  7. Koolipäeva lõpuks on hea laps korraks õige jalutama saada. Uuringud näitavad, et lapsed läbivad koolipäevadel rohkem kilomeetreid kui nädalavahetustel. Korteris toolilt diivanile ja sealt tugitooli ei anna piisavalt liikumist ja värsket õhku. Seda olulisem on eesootavate koduõppepäevade lõpus leida võimalus õhtuseks jalutuskäiguks või mänguks vabas õhus.

Koduõpe võib olla tavapärasele koolipäevale hea vaheldus ja vanematena saame omalt poolt koduse keskkonnaga kaasa aidata. Head koduõpet!

Postitus ilmus ka: https://www.facebook.com/Ajajuhtimine/posts/1585806464909035

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Ajajuhtimine argipäevaks

Kuidas juhtida oma aega puhkusel, avatud kontoris, lugedes, autoroolis, jõulude ajal, kaubanduskeskuses? Kuidas vältida hilinemist, katkestusi, stressi, laiskust, ajaraiskajaid ja tüütuid kolleege? Kuidas leida aega hobidele, puhkamiseks, sportimiseks, olulistele projektidele ja mõtlemiseks? Need on kõigest mõned paljudest argiolukordadest, millest räägib „Ajajuhtimine argipäevaks“ raamat.

Viimased postitused

Kuidas jõulustressi vältida?

Kuidas jõulustressiga toime tulla? Jõuludega seostatakse ikka rõõmu, ootust ja rahu. Seetõttu tuleb ehk veidi üllatavana, et sel aastal...

Teismelised vajavad hommikuund

Matthew Walker on raamatu “Why We Sleep” autor ja neuroteaduste professor. Üks huvitavamaid teemasid on laste, eriti teismeliste unerütm. Uuringutest selgub, et...

Erinev uneaeg on ühiskonnale kasulik

Kuulasin hiljuti UC Berkeley neuroteaduste professorit Matthew Walkerit, kes selgitas, kuidas meie geneetiline taust määrab ära, kas me oleme varased tõusjad (lõoke)...

Kuidas aidata lastel koduõppeks keskkonda luua?

Sel nädalal on lapsed kõik kodus e-õppes ja see ei pruugi alguses minna nii libedalt kui võiks arvata. Me teame mitmeid nippe...

Kas töölaud peab olema korras või kergelt sassis?

Kas korratus segab või hoopis aitab oma tööd paremini teha? Ilmselt on toetajaid mõlemale arvamusele. Chicago Ülikooli teadlased on leidnud, et see...

Viimased kommentaarid